Toshkent xalqaro aeroportida yangi "Anjir" biznes-zali ochildi
24-fevral kuni Toshkent xalqaro aeroportining uchib ketish zalida “Anjir” Business Lounge’ning ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
“Anjir” biznes-zali Toshkent xalqaro aeroporti jo‘nash terminalining ikkinchi qavatida “steril” zonasida joylashgan bo‘lib, 427 kvadrat metrni tashkil etadi. Ikki qavatga bir vaqtning oʻzida 116 yoʻlovchi sigʻishi mumkin.
Zal tanaffussiz ishlaydi va mehmonlarga o‘z parvozini kutish uchun qulay vaqt o‘tkazish, bepul Wi-Fi, alohida hojatxona va dush, issiq va sovuq gazaklar, birinchi va ikkinchi taomlar, salatlar, yangi mevalar, shirinliklar, spirtli va alkogolsiz ichimliklarni o‘z ichiga olgan turli xil menyularni taklif etadi.
Bolalar bilan sayohat qilayotgan yoʻlovchilarga chaqaloqlarni qulay ovqatlantirish uchun stollar va bolalar oʻrindiqlari mavjud.
Hozirda poytaxt aeroportida uchta hashamatli zal boʻlib, bular CIP Lounge, “Anor” va “Anjir” biznes zallaridir.
“Anjir” biznes zaliga Turkish Airlines va Air Astana aviakompaniyalarining birinchi va biznes-klass yoʻlovchilari, shuningdek, Priority Pass, LoungeKey, DragonPass, Every Lounge kartalari egalari va sodiqlik dasturi ishtirokchilari kirishi mumkin.
“Anjir” Business Lounge’ga kirish narxi:
• 2 yoshgacha boʻlgan bolalar uchun — bepul.
• 2 yoshdan 12 yoshgacha boʻlgan bolalarga — 20 dollar.
• 12 yosh va undan kattalar uchun — 40 dollar.
Biznes zalida qolishning maksimal davomiyligi 2 soatni tashkil qiladi.